Rușanu, șeful ASF, arestat pentru 30 de zile.

Rușanu, șeful ASF, arestat pentru 30 de zile.
Publicat de Șerban Bușcu la 4 martie 2014, 14:17

Judecătorii Curţii de Apel Bucureşti iau astăzi în discuţie contestaţia DNA împotriva încheierii Tribunalului Bucureşti care a decis cercetarea în libertate a preşedintele Autorităţii de Supraveghere Financiară (ASF), Dan Radu Ruşanu.

Dan Radu Ruşanu a  fost arestat preventiv de Curtea de Apel Bucureşti.

Minuta: Admite contestatia Parchetului de pe langa ICCJ. Admite propunerea de arestare a inculpatului Rusanu Dan Radu si dispune arestarea acestuia pentru o perioada de 30 de zile de la data incarcerarii. Definitiva.

Un echipaj medical de urgenţă s-a prezentat marţi la camera de consiliu a Curţii de Apel Bucureşti (CAB), unde era audiat, în şedinţă secretă, preşedintele Autorităţii de Supraveghere Financiară (ASF), Dan Radu Ruşanu, în dosarul Carpatica-ASF.

 

Detalii despre dosar pe evz.ro

 

Informații articol
Etichete:
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.