RECORD PENTRU MONEDA NAŢIONALĂ. Leul, la cel mai bun curs din ultimul an

RECORD PENTRU MONEDA NAŢIONALĂ. Leul, la cel mai bun curs din ultimul an
Publicat de Diana State State la 26 iunie 2014, 13:28

Leul s-a apreciat astăzi în raport cu euro, până la o cotație oficială de 4,3847 lei/euro, cel mai bun curs în raport cu euro din luna mai a anului trecut. Pe 31 mai 2013 un euro era cotat la 4,37 lei.

În raport cu dolarul american leul s-a apreciat de asemenea, până la 3,2205 lei/dolar, diferența față de cotația de ieri fiind de un ban. Și față de francul elvețian moneda locală a crescut, de la 3,6123 lei/franc, cât indica ieri banca centrală, la 3,6036 lei/franc, astăzi. 

Informații articol
Etichete:
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.