Predoiu, pe Facebook: Ponta îşi bate joc de funcţia de premier şi de România
Prim-vicepreşedintele PNL Cătălin Predoiu îi cere premierului Victor Ponta să demisioneze din funcţie şi îl acuză pe acesta că ‘îşi bate joc de funcţia de premier’.
'Fugarul de justiţie Ponta îşi bate joc de funcţia de premier şi de România. DNA şi FMI îl caută prin Bucureşti pentru fapte grave şi el se ascunde laş, în spatele halatelor albe din Turcia. Guvernul e paralizat, Administraţia e paralizată şi credibilitatea României de ţară atractivă pentru investiţii e făcută praf. Ponta, dă-ţi demisia, nu ai niciun drept să-ţi baţi joc de ţară!', scrie Predoiu pe Facebook.
Premierul Victor Ponta a anunţat că îi va solicita, luni, preşedintelui Klaus Iohannis să-l desemneze pe vicepremierul Gabriel Oprea să exercite toate atribuţiile funcţiei de prim ministru pe o perioadă de maximum 45 de zile. AGERPRES
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





