Cutremur pentru Liviu Dragnea și Olguța Vasilescu. Ce au pățit la inaugurarea unui șantier

Cutremur pentru Liviu Dragnea și Olguța Vasilescu. Ce au pățit la inaugurarea unui șantier
Publicat de Radu Andone la 22 mai 2019, 17:10

Liviu Dragnea și Lia Olguța Vasilescu au fost prezenți, vineri, deschiderea oficiala a șantierului Drumului Expres Craiova-Pitești.

Liderul PSD Liviu Dragnea, ministrul Transporturilor Răzvan Cuc, vicepreședintele PSD Lia Olguța Vasilescu și președintele PSD Dolj Claudiu Manda au fost huiduiț astăzi la șantierul Drumului Expres Craiova-Pitești de câțiva protestatari.
Ceea ce s-a dorit să fie o lovitură de imagine s-a dovedit a fi însă o lovitură pentru Dragnea și Olguța Vasilescu. Aceștia au fost huiduiți de unii oameni prezenți la eveniment.

„Hoții! Infractorii!”, au strigat protestatarii, în timp ce liderul PSD se amuza și striga „Așa!”.

„Voi cu huiduielile, noi căutăm soluții”, a continuat Dragnea.

„Nesimțiților! Infractorilor! Hoților!”, au continuat cu huiduielile protestatarii.

„Ia vino să vedem de ce sunt infractor. Hai să vedem! Să stăm de vorbă!”, a spus o persoană din delegația PSD.

Oamenii au continuat să strige „Hoții”, iar la plecare, Dragnea i-a întrebat: „N-ați răgușit?”.

Cu o zi înainte, Lia Olguța Vasilescu a anunțat momentul inaugurării chiar pe pagina sa de Facebook.

„Lui Blokannis nu îi place că facem prea multe inaugurări la drumul expres Pitești -Craiova! Până acum nu am facut niciuna! Ne-au mintit și Berceanu și Orban și Boagiu și Șova ca vom face și noi am tot sperat! O fi vreunul dintre ei din partidul lui? Nici mâine nu inaugurăm ceva. Dar incepem construcția. Și tot PSD pune prima lopată. Oltenia va avea drumul expres în regim de autostradă, în ciuda blocajelor celui care nu vroia ministru din zona aceasta. Oftică-te, „Gălăgie”!”, a spus Olguța Vasilescu pe pagina sa de socializare.

Despre autor
Radu Andone

Student la jurnalism, pasionat de istorie și de arhitectura urbană. Am intrat în presă în urmă cu mai mulți ani.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.