Ce AVERE are Ministrul MUNCII? Lia Olguța Vasilescu deține bijuterii extrem de SCUMPE

Ce AVERE are Ministrul MUNCII? Lia Olguța Vasilescu deține bijuterii extrem de SCUMPE
Publicat de Mădălina Bălăceanu la 25 iulie 2018, 10:20

Ministrul Muncii, Lia Olguța Vasilescu, nu este proprietara niciunui imobil, teren sau mașină. În schimb, fosta primăriță din Craiova deține bijuterii în valoare de 10.000 de euro.

În declarația de avere a Olguței Vasilescu se  observă că are trei conturi bancare, cu 6,684 de euro, 142.973 de lei și  11.364 de lei.

În anul 2017, Ministrul Muncii a avut un venit anual de 144.226 de lei din Ministerul Muncii și Justiției Sociale. Ea a mai primit și 1.000 de lei pe lună pensie alimentară pentru copilul său, la care s-a adăugat și alocația acestuia de 84 de lei pe lună.

Informații articol
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.