Cardurile BCR vor fi inutilizabile timp de şase ore

Cardurile BCR vor fi inutilizabile timp de şase ore
Publicat de CAPITAL la 15 octombrie 2009, 13:05

Posesorii de carduri BCR nu vor putea utiliza aceste instrumente de plată timp de câteva ore, în noapte de vineri spre sâmbătă, anunţă banca. „Banca Comercială Română aduce la cunoştinţa clienţilor săi că, începând de vineri, 16 octombrie a.c., ora 23.00 şi până sâmbătă, 17 octombrie a.c., ora 05.00va întrerupe funcţionarea sistemului informatic care gestioneaza operaţiunile cu carduri”, se precizează într-un comunicat al băncii. În acestă perioadă, nu se vor put

Posesorii de carduri BCR nu vor putea utiliza aceste instrumente de plată timp de câteva ore, în noapte de vineri spre sâmbătă, anunţă banca.

„Banca Comercială Română aduce la cunoştinţa clienţilor săi că, începând de vineri, 16 octombrie a.c., ora 23.00 şi până sâmbătă, 17 octombrie a.c., ora 05.00
va întrerupe funcţionarea sistemului informatic care gestioneaza operaţiunile cu carduri”, se precizează într-un comunicat al băncii.

În acestă perioadă, nu se vor putea efectua niciun fel de operaţiuni cu cardurile emise de BCR, nici la bancomate, nici la comercianţi.

Conform comunicatului băncii „Oprirea temporară (a sistemului informatic -n.r.) are ca scop îmbunătăţirea sistemului informatic, fapt ce va conduce la creşterea
calităţii serviciilor oferite”.

Informații articol
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.