Anunțul care o vizează pe Kovesi! Planul secret al lui Iohannis: Mutare bombă la Cotroceni
Anunț de ultimă oră care o vizează pe fosta șefă a DNA, Laura Codruța Kovesi. Este vorba despre un plan secret al lui Klaus Iohannis. S-a aflat mutarea bombă pusă la cale la Palatul Cotroceni.
Klaus Iohannis joacă tare. Vrea să-și asigure, fără emoții, cel de-al doilea mandat de președinte, dar joacă și pe plan extern. Șeful statului îi oferă susținere totală fostei șefe a DNA, Laura Codruța Kovesi, în cursa acesteia pentru adjudecarea postului de procuror șef european.
Surse din cadrul PNL spun că acesta vrea să intre în marile negocieri care o privesc pe Laura Codruța Kovesi. În cadrul întâlnirii de la Vila Lac, Klaus Iohannis le-a cerut liberalilor mobilizare maximă pentru a o aduce pe Kovesi în poziția de a câștiga șefia Parchetului European.
Iohannis vrea ca europarlamentarii PNL să lupte cu toate armele. Mai mult, le-a promis că și el personal va face toate demersurile pentru a-i înlesni lui Kovesi drumul spre șefia Parchetului European. Cel mai probabil președintele va negocia la nivel de șefi de stat sau de guverne pentru a căuta sprijin pentru Laura Codruța Kovesi, anunță stiripesurse.ro.
Numele meu este Zamfirescu Ionuţ Gabriel. Am o experienţă de aproape 20 de ani în presa scrisă, dar şi în televiziune. Aventura din lumea presei a început ca o pasiune nebună pentru sport, în general şi pentru fotbal, în special. Când încă eram pe băncile facultăţii am intrat prima oară în redacţia ziarului ProSport şi nu am mai plecat de acolo decât după ani buni. Abia în 2007 am decis să spun adio presei scrise şi să încerc să desluşesc tainele televiziunii. Tot de sport, bineînţeles. După aproape un an la Telesport, am început o nouă aventură de lungă durată la GSPTV. După şase ani grei, aventura din presa sportivă s-a oprit brusc. Am explorat pentru aproape un an şi jumătate mondenul, la Antena Stars, apoi am avut o scurtă aventură în online, la ştiripesurse.ro. După un an de zile în televiziune, la Digi24, am început aventura la capital.ro, unde sunt şi astăzi. După cum bine v-aţi dat seama, sportul, dar în special fotbalul sunt marile mele pasiuni. De pe această listă nu poate lipsi nici eterna politică, cu controversele acesteia.
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.




