25 de persoane au suferit fracturi după ce au alunecat pe stradă

25 de persoane au suferit fracturi după ce au alunecat pe stradă
Publicat de CAPITAL la 1 decembrie 2010, 16:15

Peste 50 de persoane au solicitat ajutor la Ambulanţa Bucureşti – Ilfov după ce au alunecat pe stradă, dintre care 25 au suferit fracturi, iar alte 15 au avut diverse traumatisme, a declarat, miercuri, managerul SAMBI, Alis Grasu.

Cele peste 50 de solicitări pentru persoane care au alunecat pe stradă au fost înregistrate până la ora 15.00, a precizat managerul Serviciului de Ambulanţă Bucureşti-Ilfov (SAMBI), Alis Grasu.
"Sunt 25 de persoane care au suferit fracturi, 14 diverse traumatisme în cădere, iar o alta are o entorsă, toate după ce au alunecat pe stradă", a mai spus medicul Alis Grasu.
De asemenea, alte 11 solicitări au fost pentru persoane care au căzut în stradă, a adăugat managerul SAMBI.
Alis Grasu a precizat că, în anumite porţiuni, mai ales pe lângă trotuare sau la intrările în imobile, zona alunecoasă este destul de extinsă.
Potrivit meteorologilor, în următoarele 24 de ore, în sudul ţării sunt aşteptate ploi şi lapoviţă.
În Capitală, la ora 14.00, la staţia Bucureşti – Băneasa se înregistrau minus două grade.
SURSA: Mediafax

Informații articol
Etichete:
Publicat în: Arhiva
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.