Tempo ameninta

Tempo ameninta
Publicat de CAPITAL la 26 octombrie 2000, 12:00

Vineri, 20 octombrie a.c., i majoritatea ziarelor centrale a aparut un comunicat apartinind agentiei de publicitate Tempo Advertising, i care se precizeaza printre altele ca omul de afaceri Sorin Vintu nu este asociat la respectiva firma si ca SOV Invest a fost pentru agentie un client ca oricare altul. Finalul documentului este isa dezamagitor. Autorii comunicatului atrag atentia asupra folosirii numelui agentiei i acest context (FNI), „lucru ce ne poate aduce prejudicii importante, comerciale

Vineri, 20 octombrie a.c., i majoritatea ziarelor centrale a aparut un comunicat apartinind agentiei de publicitate Tempo Advertising, i care se precizeaza printre altele ca omul de afaceri Sorin Vintu nu este asociat la respectiva firma si ca SOV Invest a fost pentru agentie un client ca oricare altul. Finalul documentului este isa dezamagitor. Autorii comunicatului atrag atentia asupra folosirii numelui agentiei i acest context (FNI), „lucru ce ne poate aduce prejudicii importante, comerciale si de imagine, pe care nu vom ezita sa le recuperam de la cei vinovati.” Cu alte cuvinte, Tempo adeseaza o amenintare voalata celor ce vor idrazni sa plaseze agentia i „acest context”. Credem ca este o icheiere (de comunicat) nefericita pentru o agentie de publicitate al carei obiect de activitate, printre altele, este comunicarea, imaginea si (de ce nu?) diplomatia. Cu o astfel de icheiere, Tempo pare ca si-a anuntat detractorii ca tine o bita sub haina.

Informații articol
Etichete:
Publicat în: Arhiva
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.