Așadar, Simona Halep a fost îmbrăcată într-o rochie albă și cu o coafură simplă, dar elegantă. Vestimentația a putut fi văzută într-un Instastory pe care sportiva l-a făcut înainte de plecarea la eveniment.

Ulterior, au apărut și alte poze de la fața locului pe rețelele de socializare.

Simona Halep a atras privirile tuturor cu ultima sa apariție

De asemenea, la eveniment s-a ascultat muzică tradițională românească, lucru care a fost pe placul Simonei Halep. Trebuie menționat că la petrecere a participat și cea mai bună prietenă a jucătoarei din Constanța, Georgiana Herda.

Amintim că Simona Halep așteaptă decizia Tribunalului Sport Resolutions de la Londra, care va fi pronunțată după data de 30 aprilie.

Simona Halep are parte de vești bune

Chiar dacă nu joacă de aproape jumătate de an, Simona Halep nu a fost detronată din poziția de cea mai bine clasată jucătoare din România în ultimul top mondial stabilit de WTA, dat publicității luni.

Irina Bara, finalistă la turneul ITF de la Koper, este performera săptămânii și a reuşit o urcare spectaculoasă în clasamentul WTA, de 45 de locuri, fiind acum pe poziţia 235, cu 284 puncte.

Irina Bara nu doar că a câștigat turneul de dublu al aceleiași competiții, dar a ajuns și în finala de simplu, cedată 6-3, 2-6, 1-4 (ret.), în fața spanioloaicei Aliona Bolsova Zadoinov. Pentru ultimul act jucat, Bara a urcat 45 de locuri în clasament, până pe locul 235.

Jaqueline Cristian (24 de ani) și-a continuat și ea ascensiunea în clasamentul WTA cu alte 12 locuri depășite și vine tare către Top 100 mondial. Sportiva din România a ajuns a 168-a jucătoare a lumii, cu 403 puncte, iar acum doar 268 de puncte o mai separă de revenirea în primele o sută de jucătoare ale circuitului de elită.

Cristian a jucat semifinală în turneul ITF W60 de la Koper, din Slovenia, locația în care a reușit, în urmă cu o săptămână, să aducă un punct echipei României, în barajul cu Slovenia, pierdut 3-2 la meciuri, de selecționata noastră.

În ultimele două luni, Jaqueline Cristian a câștigat turneele ITF W60 și W25 de la Trnava, respectiv Palmanova, și a atins finala de la Koper.