InfoAliment organizează Saloanele „Fabrica de Carne” şi „Fabrica de Lapte”

InfoAliment organizează Saloanele „Fabrica de Carne” şi „Fabrica de Lapte”
Publicat de CAPITAL la 12 iulie 2011, 13:30

Saloanele „Fabrica de Carne” și „Fabrica de Lapte” își vor deschide porțile în perioada 19-23 octombrie 2011, la Complexul expozițional Romexpo din București.

La cele două saloane sunt aşteptaţi să îşi expună produsele şi serviciile peste 100 de procesatori, furnizori de utilaje şi echipamente, distribuitori de materii prime, echipamente frigorifice, igienă şi dotări, retail, mici comercianţi, reprezentanţi ai asociaţiilor profesionale din industria cărnii şi industria lactatelor.

În cadrul Saloanelor vor fi organizate simpozioane, comunicări ştiinţifice, dezbateri  pe teme de interes pentru investitorii din industria alimentară. Alături de specialiştii care sunt aşteptaţi să ia contact cu ultimele noutăţi din domeniu, publicul vizitator va avea posibilitatea să cumpere un bogat sortiment de produse din carne şi lactate.

Evenimentul este organizat de trustul media și advertising InfoAliment, deţinătorul celui mai mare portofoliu de colaboratori din industria alimentară din România. Partener oficial al Salonului "Fabrica de Carne" este compania Angst.

Informații articol
Etichete:
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.