Dezvăluirile care aruncă în aer USR! Cine e în spatele lui Barna

Dezvăluirile care aruncă în aer USR! Cine e în spatele lui Barna
Publicat de Radu Andone la 23 august 2019, 22:13

O dezvăluire explozivă a fost făcută în legătură cu USR. Concret, este vorba de omul care stă în spatele formațiunii conduse de Dan Barna.

Consultantul politic Cozmin Guşă a făcut o serie de dezvăluri despre cine se află în spatele USR. Informația, a spus el pentru dcnews, a fost descoperită după ce a făcut mai multe cercetări în 2016, în perspectiva campaniei electorale pentru alegerile parlamentare.

„Florian Coldea este consilierul USR-ului, al lui Dan Barna”, a dezvăluit Gușă. El a explicat că a verificat la alegerile din 2016 felul în care a fost constituit USR, cum a fost finanţat, oamenii care l-au finanţat şi cine i-a îndemnat pe acei oameni să finanţeze USR.

„Toate firele mele din 2016 au dus la Florian Coldea. Nu are rost să vorbesc de acei oameni de afaceri, că şi-au făcut datoria. Unii apar în catastifele de finanţare”, a continuat consultantul politic.

El a explicat și de ce a făcut fostul prim-adjunct al directorului SRI acest pas.

„Florian Coldea îl bănuia încă de atunci pe Klaus Iohannis că vrea să îl schimbe din funcţie şi şi-a luat măsuri cu un partid care a văduvit de voturi PNL-ul lui Iohannis în 2016, prin această apariție a USR. Jocul lui Cioloş a fost atunci împotriva PNL-ului, deşi a fost numit prim-ministru de Iohannis. Sută la sută, Florian Coldea este cel din spatele acestei mişcări numită USR, fără să ştie toţi membrii. Asta e viaţa”, a declarat Cozmin Guşă

Informații articol
Despre autor
Radu Andone

Student la jurnalism, pasionat de istorie și de arhitectura urbană. Am intrat în presă în urmă cu mai mulți ani.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.