Distinctia atesta performantele solutiei de securitate romanesti de a repara sistemele infectate cu virusi si vine la scurt timp dupa ce Bitdefender a fost declarat ’Produsul anului’ de catre AV-Comparatives, o alta instututie importanta de evaluare.
Trofeul ‘Best Repair 2012’ acordat de AV-TEST certifica eficienta produsului Bitdefender Internet Security in a detecta pericolele informatice existente in PC si de a curata sistemul. Unul dintre elementele-cheie analizate in teste a fost capacitatea antivirusului de a bloca amenintarile ce preiau controlul complet asupra PC-ului, in timp ce raman nedetectate de catre administrator.
’’Intr-una dintre cele mai complexe testari realizate vreodata, Bitdefender s-a dovedit a fi cel mai bun antidot impotriva infectiilor informatice. Compania a reusit o sa obtina performante excelente cu tehnologia sa de refacere a sistemelor infectate – Bitdefender este liderul global in lupta cu virusii’’, a declarat Andreas Marx, CEO, AV-TEST.
In luna decembrie a anului trecut Bitdefender si-a facut, de asemenea, o intrare triumfala in evaluarile AV-TEST cu suita 2013. Bitdefender Internet Security 2013 s-a clasat pe primul loc in testele institutului german, obtinand 17 puncte din 18 posibile.
’’Lucram permanent in laboratoarele Bitdefender pentru a dezvolta tehnologii inovative si performante care sa ne mentina in fruntea industriei noastre. Abordarea creativa a echipei si munca noastra constanta de a ne autodepasi ne-au ajutat foarte mult in ultimii ani. Astfel ca este o bucurie pentru noi sa primim aceasta noua recunoastere, cu atat mai mult cu cat vine din partea uneia dintre cele mai importante organizatii de testare din lume’’, a declarat Viorel Canja, seful laboratoarelor Bitdefender.
• Regina Elisabeta a uimit o lume întreagă! NIMENI nu a observat gestul. Ce a făcut în timpul funeraliilor prințului Philip
• Klaus Iohannis a dat marea lovitură în politică! Anunțul momentului despre președintele României
• Lovitură totală pentru toți cei care s-au vaccinat! Informația care dă absolut totul peste cap. Exemplul acestei țări este clar
• BOALA secolului care te „arde” pe interior. Cei care ajung în acest punct abandonează lupta
• Cîțu face ravagii! Îi dă afară? Doi miniștri ar putea pleca. Ce acuzații li se aduc (SURSE)