Atenție, șoferi! Trafic deviat în punctul de trecere a frontierei Calafat – Vidin

Atenție, șoferi! Trafic deviat în punctul de trecere a frontierei Calafat – Vidin
Publicat de Corina Chiriac la 26 mai 2020, 13:44

CNAIR informează participanţii la trafic că marţi, 26.05.2020, au început lucrările de amenajare a platformelor de cântărire, pentru amplasarea a 4 sisteme de cântărire în mers a vehiculelor rutiere.

Lucrările se desfăşoară, atât pe sensul de intrare, cât şi pe sensul de ieşire din România în zona de lucru a personalului CNAIR din Agenţia de Control şi Încasare Calafat.

Până la sfârşitul lunii iunie, pentru desfăşurarea în bune condiţii a lucrărilor, circulaţia vehiculelor de transport marfă se va desfăşura deviat pe benzile paralele, destinate anterior doar circulaţiei autoturismelor.

Astfel, în aceste condiţii, există posibilitatea creşterii în anumite intervale orare a timpilor de aşteptare în zona de control şi în cea adiacentă, în special pe sensul de ieşire din România.

Informații articol
Etichete: , , ,
Despre autor
Corina Chiriac

A absolvit Facultatea de Litere și Limbi Străine din cadrul Universității „Hyperion” din București, specializarea română-japoneză, precum și Facultatea de Jurnalism din cadrul aceleiași universități. Lucrează în presă din 2018, când a debutat ca redactor la Bugetul.ro. Din 2019, lucrează ca redactor la Capital.ro, unde abordează teme sociale.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.