Asociaţiile de dezvoltare intercomunitară, printre beneficiarii PNDL
Publicat de
Alexandru Urzică
la 28 mai 2014, 17:48
Asociaţiile de dezvoltare intercomunitară se vor număra printre beneficiarii Programului naţional de dezvoltare locală (PNDL), a stabilit Guvernul în şedinţa de miercuri printr-o Ordonanţă de Urgenţă de modificare a OUG 28/2013, informează Biroul de presă al Executivului.
Totodată, OUG aprobată de Guvern introduce ca domeniu specific Programului naţional de dezvoltare locală pe cel de 'realizare/extindere/reabilitare/modernizare a sediilor instituţiilor publice'.
SURSA: Agerpres
Informații articol
Etichete:
Publicat în: Arhiva
Condiții de preluare
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





