Un mare artist, internat de urgență la spital! Este infectat de coronavirus
Tenorul Placido Domingo a fost internat de urgență la spital din Mexic după ce a fost testat pozitiv cu coronavirus. Artistul spaniol a suferit complicații din cauza acestui virus.
Care este starea lui de sănătate?
„Se descurcă bine și răspunde la tratament”, a declarat purtătorul de cuvânt al lui Domingo, într-o declarație pentru CNN.
Săptămâna trecută artistul a declarat că are coronavirus
Placido Domingo și-a încurajat fanii să respecte măsurile impuse de către autorități și le-a recomandat să se spele pe mâini.
„Împreună putem combate acest virus și oprim actuala criză mondială, astfel încât să putem reveni la viața noastră normală foarte curând”, a fost mesajul tenorului spaniol.
A absolvit Facultatea de Litere și Limbi Străine din cadrul Universității „Hyperion” din București, specializarea română-japoneză, precum și Facultatea de Jurnalism din cadrul aceleiași universități. Lucrează în presă din 2018, când a debutat ca redactor la Bugetul.ro. Din 2019, lucrează ca redactor la Capital.ro, unde abordează teme sociale.
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.






Comentariile sunt închise.
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.