Scenă șoc în Craiova. Un bărbat a făcut un gest ireal. Dăncilă era prezentă

Scenă șoc în Craiova. Un bărbat a făcut un gest ireal. Dăncilă era prezentă
Publicat de Radu Andone la 13 august 2019, 19:02

O scenă absolut halucinantă s-a consumat în urmă cu puțin timp, în Craiova. Un bărbat a făcut un gest care i-a determinat pe mascați să intervină de urgență. Totul s-a trecut chiar în momentul în care Viorica Dăncilă se afla la la o reuniune a PSD Dolj, alături de Eugen Teodorovici.

Moment uluitor la Craiova. Un bărbat în vârstă de 32 de ani, din Craiova, care arunca cu benzină într-un bloc și în trecători, a fost ridicat, marți după-amiază, de polițiști și mascați. Două persoane ar fi suferit arsuri ca urmare a acțiunilor bărbatului.

Purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Cosmin Grădinaru, a declarat, conform realitateadecraiova, că Ia fața locului s-au deplasat mai multe echipaje de politie precum și luptători SAS, care au reușit să pătrundă în apartamentul în care bărbatul se afla, situat la etajul doi al blocului.

Cel în cauză a fost imobilizat, stabilindu-se că este vorba despre un bărbat de 32 de ani, din Craiova.

„Acesta se afla în prezent la sediul sectiei, în cauză fiind demarate cercetările pentru lămurirea stării de fapt și a dispunerii măsurilor legale ce se impun”, a declarat reprezentantul IPJ Dolj.

La intervenție au participat și jandarmi din cadrul IJJ Dolj, precum și pompieri din cadrul ISU Dolj.

Informații articol
Despre autor
Radu Andone

Student la jurnalism, pasionat de istorie și de arhitectura urbană. Am intrat în presă în urmă cu mai mulți ani.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.