Simona Halep nu e singură! Anunțul care o va face extrem de fericită pe marea campioană a României

Simona Halep nu e singură! Anunțul care o va face extrem de fericită pe marea campioană a României

SURSA FOTO: Facebook, Simona Halep

Publicat de Leonard Bădilă la 25 mai 2023, 23:12

Gică Hagi a vorbit recent despre dificultățile cu care se confruntă Simona Halep, după ce a fost depistată pozitiv la testul antidoping. Astfel, fostul fotbalist a subliniat că nu i se pare corect, iar marea campioană trebuie să rămână puternică.

Așadar, Gigă Hagi a subliniat că situația Simonei Halep este inacceptabilă, din punctul lui de vedere. Acesta și-a exprimat susținerea pentru sportivă și a subliniat că aceasta trebuie să rămână puternică.

Gică Hagi o susține pe Simona Halep

„Nu e drept ce i se întâmplă, sub nicio formă. Cum a scris Ianis, e inacceptabil, din punctul meu de vedere. (…) Ea știe că noi suntem împreună, comunicăm. Ea trebuie să aibă putere (…). Pentru că practic e o sportivă puternică. Din păcate, și de asta am zis că e inacceptabil tot ce se întâmplă pentru ea în momentul de față, e foarte greu. Și în momentele grele, trebuie să ai liniște, să se ridice, să fie puternică, și bineînțeles că o să iasă din asta”, a declarat Gică Hagi pentru stirileprotv.ro.

Fostul fotbalist a vorbit și despre performanța uriașă obținută de Farul Constanța

De asemenea, fostul lider al „Generației de Aur” a vorbit și despre performanța uriașă obținută de fotbaliștii de la Farul Constanța, care a devenit noua campioană a României.

„Eu mă gândesc să fiu undeva unde să câștig, să devin internațional. Pentru că eu sunt un brand internațional, și atunci e logic să mă gândesc la cele mai mari lucruri la care probabil unii, nici nu vă gândiți să le accesați. Dar eu, din fericire pentru mine, m-am dus la nivelul foarte înalt. Am venit înapoi, la nivelul de unde am plecat, dar cu gândul de a ajunge iar acolo sus.

Să ajung să câștig, să ajung pe scenele cele mai înalte. (…) Tot ce fac în viață fac din plăcere și din pasiune. Punct. Iubesc, fac din pasiune, și nu contează, pentru că bineînțeles, ca să ajungi să faci lucruri foarte mari ai nevoie să investești, să pui bani. Dar întotdeauna am făcut numai ce mi-a plăcut, și din pasiune, așa că nu contează banii”, a mai spus Gigă Hagi pentru sursa menționată.

Acesta a fost întrebat și dacă va lua în considerare plecarea în străinătate, în cazul în care primește o ofertă bună.

„Dacă vine o ofertă foarte tentantă și foarte bună și la un nivel care mă face să aspir să câștig în Europa sau în lume, de ce nu? Aspir la ce-i mai bine la ce-i mai mult. Așa e logica în toate”, a răspuns fostul fotbalist.

Informații articol
Publicat în: Stil de viață
Despre autor
Leonard Bădilă

Am finalizat Facultatea de Litere și Limbi Străine în cadrul Universității Hyperion din București, iar ulterior am absolvit masterul la Facultatea de Jurnalism, specializarea Comunicare Mediatică și Publicitate, în cadrul aceleiași universități. Colaborarea cu Capital.ro a început în anul 2019.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.