O nouă gafă! Viorica Dăncilă s-a pierdut cu firea în fața lui Iohannis

O nouă gafă! Viorica Dăncilă s-a pierdut cu firea în fața lui Iohannis
Publicat de Robert Agarici la 20 decembrie 2018, 16:49

Klaus Iohannis a promis că va participa la următoarele ședințe de Guvern și s-a ținut de cuvânt. Astăzi, acesta este prezent la Palatul Victoria și prezidează ședința în care se va discuta și OUG anunțat de Eugen Teodorovici.

Un prilej mai mult decât potrivit pentru prim-ministrul Viorica Dăncilă de a oferi criticilor un nou subiect de atac. Intimidată probabil de prezența președintelui, Dăncilă a gafat din nou.

Vorbind despre proiectele care vor fi abordate în viitor de Guvern, premierul a explicat că acestea vor fi lămurite într-o ”ședință anterioară”.  Fără doar și poate, în loc de cuvântul „anterioară”, Dăncilă ar fi vrut să utilizeze cuvântul „ulterioară”. 

 

Informații articol
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.