Masă rotundă „Provocări și oportunități în piața asigurărilor”, 14 februarie 2024, World Trade Center, București
Master Communications Intl, alături de Editura Evenimentul și Capital, organizează masa rotundă „Provocări și oportunități în piața asigurărilor”, miercuri, 14 februarie 2024, începând cu ora 9.30, la World Trade Center, sala Darclee, Piața Montreal 10, București.
Agendă Masă rotundă „Provocări și oportunități în piața asigurărilor”
Evenimentul din 14 februarie abordează teme de interes pentru piața asigurărilor din România, jucătorii din piață și toți cei afectați de schimbările apărute în domeniu. Printre acestea, se numără:
- Tendințe în piața asigurărilor pentru 2024;
- Prevederile Ordonanței 49/2015, privind gestionarea fondurilor europene;
- Reglementarea instrumentelor de garantare;
- Prevederile Art. 29 din OU 82/2023 și implicațiile acestuia;
- RCA – o problemă permanentă?
Acest eveniment va fi unul interactiv și va oferi răspunsuri la toate întrebările participanților pe temele abordate.
Speakeri Masă rotundă „Provocări și oportunități în piața asigurărilor”
Cele mai recente informații și răspunsuri la întrebările legate de provocările și oportunitățile din piața asigurărilor vor fi oferite de nume importante din domeniu.
Speakerii care au confirmat prezența la eveniment sunt:
- Iulius Firczak, secretar Comisia pentru Buget, Finanțe și Bănci din Camera Deputaților
- Alexandru Petrescu, președinte ASF
- Sorin Mititelu, vicepreședinte ASF
- Gheorghe Gabriel Gheorghe, președinte ONJN
- Alexandru Ciuncan, președinte UNSAR
- Narcis Godeanu, secretar general ONJN
- Mircea Ursache, fost vicepreședinte ASF
- Nicoleta Radu, CEO Paid
De asemenea, la eveniment vor fi prezenți și alți reprezentanți din Parlamentul României, Ministerul Finanțelor Publice, ASF, societăți de asigurări, companii din industria jocurilor de noroc, construcții, auto și, nu în ultimul rând, din mass-media.
Înscrieri Masă rotundă „Provocări și oportunități în piața asigurărilor”
Participarea la masa rotundă „Provocări și oportunități în piața asigurărilor” se face pe bază de înscriere prealabilă, până cel târziu la data de 12 februarie 2024.
Formularul de înregistrare poate fi descărcat AICI
Evenimentul este organizat cu sprijinul: Master Communications Intl, Paid România, Capital, Cabinet avocat Marius PANTEA, evz.ro și Economistul.
După mai bine de zece ani petrecuţi în domeniul monitorizării mass-media, am făcut un pas mic în direcţia potrivită şi m-am alăturat echipei Capital. Un pariu câştigător, zic eu. Mi-au plăcut dintotdeauna cuvintele şi puterea pe care acestea le pot avea în glasul sau peniţa potrivită şi nu pot decât să mă bucur acum de un banal, dar rar întâlnit “Îmi place munca mea!” Când nu mă găsiţi scriind în spatele unei tastaturi, mă veţi întâlni, deseori, tot la un calculator. Sau, în momentele perfecte, la volan, sus pe un munte şi bineînţeles, ca un taur care se respectă, în bucătărie!
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





