IBM „taie” un sfert mld. $ din oferta pentru Sun Microsystems
Oferta de preluare pe care IBM a facut-o Sun Microsystems s-a redus cu aproximativ un sfert de miliard de dolari, potrivit Wall Street Journal. Conform sursei citat, IBM ofera cu aproape un dolar mai putin pentru o actiune Sun Microsystems, respectiv 9,55 dolari.Potrivit noii oferte, Sun Microsystems este cotata la aproape sapte miliarde dolari, cu circa 750 milioane dolari mai putin fata de
Oferta de preluare pe care IBM a facut-o Sun Microsystems s-a redus cu aproximativ un sfert de miliard de dolari, potrivit Wall Street Journal.
Conform sursei citat, IBM ofera cu aproape un dolar mai putin pentru o actiune Sun Microsystems, respectiv 9,55 dolari.
Potrivit noii oferte, Sun Microsystems este cotata la aproape sapte miliarde dolari, cu circa 750 milioane dolari mai putin fata de
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





