Florin Călinescu sare pentru Kovesi. Mesaj umilitor pentru Dăncilă. Incredibil ce i-a spus
Florin Călinescu a comentat, în stilul său caracteristic, noua mișcare a PSD în ceea ce o privește pe Laura Codruța Kovesi. Celebrul actor nu s-a putut abține să nu o atace pe Viorica Dăncilă după ce asta a spus că nu ar fi oportun să o sprijine pe fosta șefă a DNA.
Florin Călinescu a explodat pe pagina sa de Facebook la auzul veștii că susținerea Laurei Codruța Kovesi în funcția de procuror șef european nu ar fi oportună, în viziunea Vioricăi Dăncilă.
„Total ravasita de cand e sefa pesedeului de complimentele pe care i le face coaforul si croitorul, dl viorica se machiaza gros la obraz cu nutela aruncata in ventilator de condamnatul livulica ajutat de farasul slugii tudorel. Adica tariceanu.
Subiectul: Kovesi si sefia procuraturii europene.
Nu poate sustine asa ceva.
Sa ii spuna careva ca la drogherie a bagat sampoane de cap care stimuleaza creierele.
Totodata se da de ceasul mortii sa il propteasca pe hârcoiul ala de pascu intr-o sinecura de comisar…”, a atacat virtulent Călinescu.
Comentariile nu au întârzit să apară. „Șamponul pt Viorica e bun pt mătreață! Așa am înțeles că stresul mult provoacă mătreață. Iar cu stimularea creierului, mă îndoiesc de calitatea șamponului! Nu poți stimula ceva ce nu ai chiar dacă te cheamă Viorica!!!”, a comentat unul dintre internauți.
Student la jurnalism, pasionat de istorie și de arhitectura urbană. Am intrat în presă în urmă cu mai mulți ani.
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.






Comentariile sunt închise.
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.