Dezvăluiri senzaționale despre ziua alegerilor. Emisiunea care a vorbit prima despre AUR revine cu noi amănunte de la urne

Publicat de Gabriel Zamfirescu la 7 decembrie 2020, 12:00

Urmăriți pe EVZ TV o dezbatere fără inhibiții despre alegerile parlamentare care tocmai s-au încheiat.

”Guvernul meu”, prognozat de președinte în ultimele ieșiri publice, va arăta mult diferit și nici nu se știe cine îl va conduce. Rămâne Ludovic Orban prima opțiune?
La emisiunea Față-n față, făcută în colaborare cu radioul GOLD FM, ați auzit pentru prima oară, cu o săptămână în urmă că partidul AUR va fi marea surpriză a acestor alegeri. Această dezvăluire, făcută atunci de sociologul Mirel Palada s-a confirmat astăzi la urne.
Informații articol
Publicat în: Stil de viață
Despre autor
Gabriel Zamfirescu

Numele meu este Zamfirescu Ionuţ Gabriel. Am o experienţă de aproape 20 de ani în presa scrisă, dar şi în televiziune. Aventura din lumea presei a început ca o pasiune nebună pentru sport, în general şi pentru fotbal, în special. Când încă eram pe băncile facultăţii am intrat prima oară în redacţia ziarului ProSport şi nu am mai plecat de acolo decât după ani buni. Abia în 2007 am decis să spun adio presei scrise şi să încerc să desluşesc tainele televiziunii. Tot de sport, bineînţeles. După aproape un an la Telesport, am început o nouă aventură de lungă durată la GSPTV. După şase ani grei, aventura din presa sportivă s-a oprit brusc. Am explorat pentru aproape un an şi jumătate mondenul, la Antena Stars, apoi am avut o scurtă aventură în online, la ştiripesurse.ro. După un an de zile în televiziune, la Digi24, am început aventura la capital.ro, unde sunt şi astăzi. După cum bine v-aţi dat seama, sportul, dar în special fotbalul sunt marile mele pasiuni. De pe această listă nu poate lipsi nici eterna politică, cu controversele acesteia.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.