CNADNR scoate la licitaţie lucrările pentru reabilitarea unui tronson din DN 76 Beiuş – Oradea

CNADNR scoate la licitaţie lucrările pentru reabilitarea unui tronson din DN 76 Beiuş – Oradea
Publicat de CAPITAL la 11 august 2011, 15:21

Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România a lansat licitaţia pentru execuţia lucrărilor de reabilitare a unui tronson de 47,3 kilometri din DN 76 Beiuş-Oradea, valoarea estimată a contractului fiind de 237,1 milioane de lei, fără TVA.

Lucrările de reabilitare a tronsonului DN 76 Beiuş-Oradea km 133+660 – km 184+390 vor dura 24 de luni, la care se adaugă încă 24 de luni perioadă de garanţie.

Proiectul este finanţat de Banca Europeană de Investiţii – Programul de Reabilitare Drumuri Etapa a V-a şi de Guvern.

Termenul limită pentru primirea ofertelor este 28 septembrie, ora 16.30, iar deschiderea va avea loc pe 29 septembrie, ora 10.00.
SURSA: Agerpres

Informații articol
Etichete:
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.