Cel mai scurt drive test cu un Bugatti Veyron
Un Bugatti Veyron în valoare de 1,6 milioane de dolari a fost avariat de un şofer care dorea să facă un drive test cu maşina. Paguba se ridică la 30.000 de dolari.
Accidente auto se întâmplă în fiecare zi, însă accidente în care să fie implicat un Bugatti Veyron vezi mai rar.
În primul rand, Volkswagen a decis să fabrice doar 300 de unităţi Veyron , deci nu sunt foarte multe în circulaţie, iar în al doilea rând cei care îşi cumpără o astfel de maşină o fac pentru a epata, maşina fiind ţinută de obicei în garaj alături de alţi bolizi.
Un şofer care vroia să cumpere un Veyron a vrut să facă înainte un drive test. După o discuţie cu vânzătorul acesta a vrut să scoată maşina în trafic, însă a lovit un alt automobil care aştepta la semafor. Avaria a fost minoră, iar costul reparaţiei este de “doar” 30.000 de dolari.
Imagini cu accidentul
aici
SURSA: Autoevolution.com
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





