Aeroflot „a luat sub aripă” Air Moldova
„Air Moldova” şi „Aeroflot” au semnat un acord prin care cele două companii se obligă să opereze în comun pe 95 de rute care aparţin companiei ruse.
Acest acord va deveni operaţional începând cu 1 iulie a.c..
„În baza noului aranjament, Air Moldova va oferi pasagerilor săi tarife mai atractive, care includ transportarea comună efectuată de Air Moldova şi Aeroflot în cca 95 de destinaţii din 48 de ţări în care operează zboruri cel ma
„Air Moldova” şi „Aeroflot” au semnat un acord prin care cele două companii se obligă să opereze în comun pe 95 de rute care aparţin companiei ruse.
Acest acord va deveni operaţional începând cu 1 iulie a.c..
„În baza noului aranjament, Air Moldova va oferi pasagerilor săi tarife mai atractive, care includ transportarea comună efectuată de Air Moldova şi Aeroflot în cca 95 de destinaţii din 48 de ţări în care operează zboruri cel mai are operator aerian rus”, precizează Allmoldova
Conexiuni comode cu rutele „Aeroflot” vor fi oferite de către compania „Air Moldova” pentru pasagerii cursei proprii Chişinău-Moscova, zborurile pe aceasta destinaţie fiind efectuate de două ori pe zi – dimineaţa şi seara.
SURSA: Allmoldova
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.




