Mihai Bendeac este în stare de șoc. Cine racola fete în numele său. DIICOT a intrat pe fir

Mihai Bendeac este în stare de șoc. Cine racola fete în numele său. DIICOT a intrat pe fir
Publicat de Radu Andone la 12 august 2019, 15:27

Actorul și prezentatorul TV, Mihai Bendeac este în stare de șoc. Acesta a aflat că DIICOT a ridicat un bărbat care racola tinere în numele lui.

Mihai Bendeac este în alertă. Un bărbat care racola tinere în numele său a fost ridicat de DIICOT pentru pornografie infantilă şi şantaj. Totul se petrecea pe internet pentru că bărbatul avea două conturi false, unde aborda fete cărora le promitea roluri fictive în filme. Acesta le cerea imagini compromiţătoare, apoi le şantaja să întreţină relaţii intime cu el. Unei mame, i-a cerut să-şi abuzeze copilul, un bebeluş de numai trei luni.

O mamă din Brăila a fost arestată preventiv pentru pornografie infantilă şi viol. Îi trimisese unui bărbat din Argeş un filmuleţ în care îşi abuza sexual bebeluşul de numai trei luni. Acum, şi individul care a primit imaginile revoltătoare a fost ridicat de procurorii DIICOT, care au făcut o descoperire şocantă, informează observatortv.

Bărbatul a acuzat că totul este o răzbunarea femeii cu care a refuzat să aibă o relaţie pentru că era căsătorită. Între timp, anchetatorii au descoperit că bărbat s-ar fi folosit de imaginea actorului Mihai Bendeac, pentru a aborda tinere pe internet. Mai multe victime i-ar fi căzut în plasă.

Bărbatul se află acum în arest la domiciliu.

Informații articol
Despre autor
Radu Andone

Student la jurnalism, pasionat de istorie și de arhitectura urbană. Am intrat în presă în urmă cu mai mulți ani.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.