Monica Niculescu Niculescu şi Abigail Spears au fost învinse într-o oră şi 41 de minute. Niculescu a fost eliminată în sferturile turneului de la Miami.

Perechea Monica Niculescu-Abigail Spears a fost eliminată de la Miami. Echipa lor a  cedat cu 3-6, 7-6, 6-10 in fata perechii extrem de puternice formată din  Stosur și Zhang.

Premiul pentru participarea în sferturile de finală este de 57.000 de dolari şi 215 puncte.

Raluca Olaru joacă în schimb acum pentru calificarea în semifinale probei de dublu, la Miami.

Partida s-a terminat la ora 21 cu înfrângerea Monicăi Niculescu din jocul la dublu.

Vezi și Simona Halep, revenire spectaculoasă! Victoria care o propulsează spre locul 1 mondial