Cuplul româno-olandez au învins în semifinale echipa Mike Bryan/Jack Sock (SUA), cap de serie 2, cu scorul 6-1, 7-5, după doar o oră de joc. Au avut procentaje excelente la serviciu, 88% la primul set şi 78% la al doilea

În finala turneului Masters 1000 de la Paris, Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer joacă cu perechea Marcel Granollers/Rajeev Ram (Spania/SUA). Meciul a început astăzi la ora  13:15 a României.

Horia Tecău câştigat 18 titluri alături de Jean-Julien Rojer pierzând patru finale. El a pierdut 18 finale la dublu. De asemenea, Tecău a fost învins în finala probei de dublu mixt în 2014 la Australian Open, alături de Sania Mîrza din India.

În cadrul aceluiași turneu, Novak Djokovic, noul lider mondial din clasamentul ATP, s-a calificat ieri în finală după victoria de senzație reușită în meciul cu Roger Federer (3 ATP), scor 7-6 (6), 5-7, 7-6 (3), după un meci impresionant de trei ore și 6 minute.