Simona Halep rupe tot la turneul pregătitor dinaintea Australian Open. Pe lângă tenis, românca are timp şi de glume. S-a aflat ce i-a făcut iubitului ei, Toni Iuruc. Toată lumea a văzut! Sunt imaginile anului.

Simona Halep a oferit imaginile anului

Simona Halep a oferit imaginile anului. Înainte de partida cu Laura Siegemund, Halep a fost surprinsă într-o ipostază amuzantă alături de iubitul ei, Toni Iuruc. Acesta se află alături de ea în Australia, iar Simona are grijă de el în orice moment.

Pe contul de Twitter al turneului Australian Open au fost publicate mai multe fotografii cu Simona Halep, înainte de meciul din optimile de la Gippsland Trophy. Halep a fost pozată în timp ce se dădea cu spray pentru protecție solară, iar jucătoarea noastră a decis să-i dea și iubitului ei.

Simona Halep merge ceas la Gippsland Trophy

Simona Halep, locul 2 WTA, s-a calificat în sferturile de finală de la Gippsland Trophy după ce a trecut de nemțoaica Laura Siegemund (32 de ani, 51 WTA), scor 6-2, 6-4.

Halep va juca joi, în jurul orei 06:00, în sferturile de finală cu Ekaterina Alexandrova, 33 WTA, care a trecut de Iga Swiatek, scor 6-4, 6-2. Rusoaica era cotată cu a doua șansă în această partidă, dar a produs surpriza și a trecut de poloneza care a câștigat de o manieră categorică Roland Garros 2020.

Ulterior, după o perioadă scurtă de pauză, Halep va juca și la dublu, alături de australianca Daria Gavrilova, contra perechii Mihaela Buzărnescu/Alize Cornet.

Irina Begu joacă și ea joi

Irina Begu, 79 WTA, va juca și ea joi la Gippsland Trophy. Românca o va întâlni pe Naomi Osaka în jurul orei 04:00 (ora României), partida fiind a doua a zilei pe arena „Margaret Court”.