Noul telefon chinezesc, lansat înaintea concurenţilor de la Samsung, LG şi Sony

Noul telefon chinezesc, lansat înaintea concurenţilor de la Samsung, LG şi Sony
Publicat de Valentin Gros la 15 februarie 2016, 19:31

Chinezii au lansat precomenzile pentru Elephone M3, un smartphone cu specificaţii pe care Samsung, LG şi Sony abia se pregătesc să le lanseze pe noile lor telefoane

Telefonul chinezilor are o carcasă metalică şi un ecran de 5,5 inchi, 2,5D, cu rezoluţie Full HD, 1920 x 1080 pixeli, scrie GadgetReport.ro.

Elephone M3 este propulsat de un procesor MTK6755 Octa Core de 2 Ghz, care lucrează împreună cu 3 GB de RAM şi o placă video Mali-T860MP2.

Operează cu Android 5.1, upgradabil la Android 6.0 şi îşi păstrează informaţiile pe un spaţiu de stocare de 32 GB, extensibil prin card până la 128 GB..

Telefonul are un senzor de amprentă pe capacul din spate, cu ajutorul căruia poate fi securizat.

Conform site-ului Gearbest.com, variantele Rose Gold, Grey şi Golden costă 200 de dolari.

Informații articol
Etichete: ,
Publicat în: Info util
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.