Ipoteză șoc în cazul Caracal: S-a dat ordin de sus!
Miza cazului Caracal este mult mai mare în opinia jurnalistului Ion Cristoiu. Acesta consideră că este clar ceva în neregulă cu acest dosar și nu a mai văzut așa interese în această anchetă.
Jurnalistul Ion Cristoiu a declarat pentru Romania TV că există interese mari în ancheta cazului de la Caracal. Cristoiu consideră că există ordine ca această anchetă să fie condusă pe piste false. S-a încercat încă de la bun început caracterizarea lui Gheorghe Dincă, asemănarea sa cu un monstru și nu un criminal de rând.
„Ceva nu este în regulă în acest dosar. Și spun asta pentru că la câteva ore de la intrarea în curtea criminalului, IGPR-ul a ieșit cu un comunicat prin care se spunea că fata este moartă, că în cenușă s-a găsit ADN-ul ei și că Dincă este un monstru. Orice doar să se plece pe ideea că nu este vorba despre un pion de rând, ci un monstru. Aici sunt interese în această anchetă cum încă nu am mai văzut. S-a dat ordin de sus ca toate instituțiile statului să se compromită, doar ca ancheta să nu ajungă unde trebuie”, a spus Ion Cristoiu.
Am venit la Capital în vara anului 2019, fiind prima mea experiență ca jurnalist după ce am lucrat oarecum de cealaltă parte a baricadei, în monitorizarea presei, mai bine de 8 ani. Înainte de a intra în presă, am lucrat o scurtă perioadă de timp în proiectare în Autocad pentru construcții civile și industriale. Am fost și sunt pasionat de tehnologie, precum și de ultimele trend-uri din acest domeniu. M-a fascinat întotdeauna și am avut norocul să fiu într-o generație care a beneficiat din plin de ea și putut vedea exact ce impact, pozitiv sau negativ, poate avea asupra lumii.
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.






Comentariile sunt închise.
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.