Ingrid Mocanu și-a ieșit din minți în urma victoriei lui Kovesi! ”Sfidarea maximă la adresa noastră! Cu ploconeala și slugărnicia le șade bine doar lașilor și ticăloșilor.”

Ingrid Mocanu și-a ieșit din minți în urma victoriei lui Kovesi! ”Sfidarea maximă la adresa noastră! Cu ploconeala și slugărnicia le șade bine doar lașilor și ticăloșilor.”
Publicat de Ancuța Paraschivoiu la 27 februarie 2019, 09:02

Ingrid Mocanu și-a ieșit din minți în urma victoriei obținute de Laura Codruța Kovesi. Fosta șefă DNA a impresionat Comisia pentru control bugetar (CONT) a Parlamentului European și a primit 12 puncte.

Aceasta a pornit o revoltă la adresa oficialilor europeni, despre care susține că au tolerat dosare politice înscenate în cel mai abject mod.

”Circo-parodia de azi de la Bruxelles a candidaților ne arată cam ce înseamnă ”integrarea” în UE. Negocieri politice la cel mai înalt nivel, dosare politice înscenate în cel mai abject mod, toate au fost tolerate și încurajate de la așa-zișii noștri ”parteneri externi”, în fapt cei ce se pretind a fi stăpânii noștri.
Sfidarea maximă la adresa noastră!
Soarta noastră trebuie decisă de NOI, nu de unii care au interese directe în legătură cu țara noastră. Sigur, de cei mai competenți și mai buni dintre noi.
În rest, cu ploconeala și slugărnicia le șade bine doar lașilor și ticăloșilor.
PS – Maria Grapini foarte bună astăzi. Felicitări!”, a scris avocata pe Facebook.

Informații articol
Despre autor
Ancuța Paraschivoiu

Ca orice tânără, absolventă de jurnalism, ma visam la TV. Am crescut privindu-le pe Andreea Esca și pe Corina Caragea și visam să ajung și eu așa. Majoritatea studenților din ziua de astăzi se visează pe micile ecrane, doar că viața te duce pe drumuri la care nu te-ai fi gândit vreodată. Drumul meu în presă a început în presa scrisă, în online. Fără experiență, am început la Bugetul.ro, un mic site economic. Pasul cel mare a venit odată cu Capital, locul unde mă aflu și acum. Deși am absolvit un master în comunicare politică, am fost speriată la început, dar cu oamenii potriviți lângă mine am prins curaj. Vreau să cred că pot scrie despre orice, și pot! Despre mine aș putea să vă vorbesc până mâine, dar vă voi spune doar că iubesc să călătoresc și îmi plac filmele.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.