Casa de oaspeţi "Brădet" are demisol, parter şi un etaj, construcţii anexă şi un teren de 15.105 metri pătraţi, fiind situată în apropierea Cetăţii de Scaun a Sucevei. Aceasta era folosită în perioada comunistă de Nicolae Ceauşescu atunci când venea în vizite sau la vânătoare în judeţul Suceava.
La licitaţie s-au înscris două firme, SC Operaţional Auto Leasing SRL din comuna suceveană Şcheia şi SC Comaliment SA Suceava, iar preţul de pornire a fost de 1.348.600 de euro fără TVA.
În urma licitaţiei, preţul de adjudecare a fost de 1.632.100 de euro, oferit de Comaliment SA la al şaptelea pas. În termen de 60 de zile urmează să fie încheiat contractul, după care firma câştigătoare va trebui să vireze banii, potrivit Mediafax.
Firma Comaliment SA din Suceava, care are ca obiect de activitatea comerţul en-gros şi en-detail cu produse de uz general, deţine mai multe magazine alimentare în municipiul Suceava.