Facebook schimbă profilul

Facebook schimbă profilul
Publicat de CAPITAL la 6 decembrie 2010, 14:44

Facebook, cea mai mare reţea socială din lume, a introdus o nouă variantă a paginii de Profil (Profile), iar utilizatorii au acces acum mult mai uşor la informaţiile personale făcute publice de prieteni.

Mark Zuckerberg, CEO-ul şi fondatorul reţelei de socializare Facebook, a prezentat, luni, noile opţiuni ale paginii Profil.
Informaţiile personale precum ocupaţia, şcoala, oraşul natal sau ziua de naştere apar acum sub numele utilizatorului. De asemenea, fotografiile în care utilizatorii sunt tag-uiţi apar în partea de sus a paginii de profil.
Cei care vor sa treacă la noul "Profil" şi să afle mai  multe despre schimbări o pot face Opens external link in new windowaici

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/VBVa1SFvMyI?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/VBVa1SFvMyI?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

Informații articol
Etichete:
Publicat în: Info util
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.