Culiță Sterp a fost pus sub control judiciar. Nu va putea putea cânta în alte state de Revelion

Culiță Sterp a fost pus sub control judiciar. Nu va putea putea cânta în alte state de Revelion

Sursă: Instagram

Publicat de Georgiana-Natalia la 17 decembrie 2022, 22:36

Culiță Sterp are probleme mari. A sperat până în ultimul moment că se vor rezolva, însă totul a fost în zadar. Artistul se află sub control judiciar și nu va putea cânta în alte state de Revelion.

Culiță Sterp se află sub control judiciar timp de 60 de zile. Nu va putea cânta în alte state de Revelion

După ce a provocat un accident rutier în Cluj-Napoca, Culiță Sterp a fost pus sub control judiciar pentru 60 de zile, ceea ce înseamnă că nu va putea părăsi țara.

Din acest motiv, el a fost nevoit să își anuleze deplasările pe care le avea programate de Anul Nou. Culiță Sterp trebuia să le cânte românilor din Germania de Revelion, însă acest lucru nu mai este posibil. În locul său, va fi prezentă Andrada Cerna, colega lui. Vedeta a făcut anunțul pe contul său de TikTok.

„Cu părere de rău vreau să vă anunț că nu o să putem să fim prezenți în Germania, la Revelionul pe care trebuia să-l susținem. Am sperat până în ultimul moment că problemele se vor rezolva și că vom putea pleca și că vom putea fi aproape de dumnevoastră. Din păcate, acest lucru nu a fost posibil. O să revenim cu detalii și o să reprogramăm evenimentele pe viitor. Până atunci, vă dorim tuturor sărbători fericite alături de familie, alături de cei dragi și să ne revedem curând și în afara țării”, a spus Culiță Sterp.

Culiță Sterp, dezamăgit de reacția oamenilor

În urma accidentului rutier din Cluj Napoca, mulți oameni l-au criticat dur pe Culiță Sterp. Dezamăgit de reacția oamenilor, acesta a ajuns la concluzia că mulți de abia așteptă ca el să facă vreo greșeală.

„Stăteam așa și mă gândeam cât de rea e lumea în ziua de azi. Abia așteaptă să te vadă la un necaz,abia așteaptă să te vadă jos, nu să te ajute să te ridici, să-și dea un picior să te duci și mai jos.

Știi cum e, când faci 100, 1.000 de fapte bune și faci numai una rea, oamenii ți le șterg pe alea 100, le uită și vorbesc doar de aia rea. Dar asta cred că vine din firea omului rău. Știți care e defectul oamenilor buni? Că se așteaptă ca toți ceilalți să fie ca ei.

Eu vă întreb pe ăștia care tot comentați de rău, că sunteți cam 10,20 la sută, că restul sunt oameni cu coloană vertebrală care își văd de treaba lor, și dacă nu le place ceva, trec peste”, a scris, recent, Culiță Sterp pe rețelele sociale.

Informații articol
Despre autor
Georgiana-Natalia

Absolventă a Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării (Relații Publice și Comunicare) din cadrul Universității din București. Absolventă a Masteratului Relații Publice și Comunicare din cadrul Școlii Naţionale de Studii Politice și Administrative (SNSPA). Redactor pentru Capital.ro din toamna anului 2021 până în prezent.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.