Conductă subterană pentru transportul berii

Conductă subterană pentru transportul berii
Publicat de Ilinca Pop la 7 ianuarie 2015, 04:23

Transportul rutier foarte aglomerat a dat idei inedite autorităților din Bruges (Belgia): va fi construită o conductă subterană pentru transportul berii cu o capacitate de 6.000 de litri pe oră, potrivit Independent.co.uk.

Odată cu finalizarea acestui proiect, de pe șosele vor dispărea 500 de cisterne. Într-o primă fază, conducta va face legătura între berăria De Halve Maan și o fabrică de îmbuteliere aflată la o distanță de 4 kilometri.

Potrivit aceleiași surse, viteza pe care o va avea berea pe această conductă va fi de circa 15-20 km/oră.

 

 

Informații articol
Etichete:
Publicat în: Economie
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.