Cine este noul ministru al Comunicațiilor. Are 34 de ani
Petru Bogdan Cojocaru este ministru propus al Comunicaţiilor şi Societăţii Informaţionale în Guvernul Dăncilă.
Petru Bogdan Cojocaru s-a născut la 30 august 1983. A studiat la Colegiul Naţional ”Mihai Eminescu” din Iaşi. A absolvit cursurile Facultăţii de Informatică a Universităţii ‘Al. I. Cuza’ din Iaşi în 2006, licenţiat. Business Unit Manager, iSYS Professional (din iulie 2012). A desfăşurat activităţi de dezvoltare şi întreţinere soft, comercializarea şi implementarea soluţiilor IT, consultanţă IT.
Petru Bogdan Cojocaru este şeful organizaţiei Tineretului Social Democrat (TSD) Iaşi, precum şi consilier judeţean Iaşi din partea PSD. AGERPRES
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





