Breaking news! Antrenorul Ionuț Popa, în stare gravă la spital după un stop cardio-respirator
Breaking news! Un cunoscut antrenor român a ajuns în stare gravă la spital după ce a suferit un stop cardio-respirator.
Antrenorul Ionuţ Popa a suferit, marţi seară, un stop-cardio respirator şi a fost internat la Spitalul Judeţean Arad, informează specialarad.ro.
Tehnicianul de 67 de ani, a fost transporat de urgenţă la secţia UPU unde a fost resuscitat şi apoi transferat pe secţia ATI, starea sa fiind gravă. În urmă cu mai mult de un an, lui Ionuţ Popa i-au fost descoperite tumori la nivelul capului, care nu pot fi operate.

În cariera lui de antrenor, Popa a pregătit echipele UTA, FC Bihor, Poli iaşi, CS Mioveni şi ACS Poli Timişoara. Ultima dată a stat pe banca echipei UTA Arad.
Jurnalist, fotograf și țăran în timpul liber. Scriu, citesc și călătoresc, pe cât se poate, în pandemie și în viață. Mereu cu gândul la a fi informat, presa a devenit pentru mine mai mult un stil de viață decât un loc de muncă. Înțeleg importanța și chiar nevoia unei prezentări corecte și oneste a realității, într-o lume din ce în ce mai aglomerată și sufocată de idei și oameni care vor doar să își impună propriul punctul de vedere. Când nu scriu, îmi place să iau orașul la pas cu camera foto în mână. Din când în când, dacă beau destul vin, scriu poezii.
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
