ANAF dă lovitura verii! Mașini foarte ieftine pentru români: Mercedes la nici 3.000 de lei
Cei de la ANAF dau lovitura verii. Este o veste fabuloasă pentru români. Cei mai norocoși șoferi pot pune mâna pe mai multe autovehicule la preț de chilipir. Vedeta lunii este un Mercedes scos la vânzare la un preț incredibil de mic.
Este vestea verii pentru șoferi. Cei de la ANAF vin cu o surpriză de proporții. Mașini de la firme de renume la preț de chilipir. Vedeta lunii iulie este scoasă la mezat de de către D.G.R.F.P. Timisoara prin intermediul A.J.F.P. Timiş. Pe 16 iulie, la ora 13.00 va fi scoasă la licitație o mașină marca Mercedes BENZ, model A170 CDI, cilindree 1689 cmc MOTORINA, culoare ROSU, an fabricatie 2000, nr. de inmatriculare TM-01-NPC – PRET PORNIRE LICITATIE 2.932 + T.V.A.
Este un preț extrem de mic. Deși unele autoturisme pot fi nefuncționale, tot reprezintă o afacere. Acestea pot fi date mai departe la programul Rabla. Un voucher la acest program are o valoare de 6.500 de lei.
Și asta nu e tot. Aceeași instituție mai scoate la licitație un autoturism marca Subaru, model Libero HR 007, nr. identificare JF1KJ8LL01G006841, culoare verde, an fabricatie 1988, 1189 cmc, km la bord 467560, nr. inmatriculare TM-72-DNS- pret pornire licitatie 2.009 lei (exclusiv TVA).
La aceeași licitație mai este vândut un autoturism marca Opel, model Meriva A, nr. identificare W0L0XCE7544077715, culoare albastru, an fabricatie 2004, 1686 cmc, motorina, km la bord 250134, nr inmatriculare TM-20 -BTI pret pornire licitatie 2.654 lei (exclusiv TVA) și unul marca Renault , model Kangoo Expres, nr identificare VF1FC0AAF18944761, culoare albastru, an fabricatie 1998, 1149 cmc benzina, nr.inmatriculare TM-17-NAP pret pornire licitatie 1.896 lei (exclusiv TVA).
Numele meu este Zamfirescu Ionuţ Gabriel. Am o experienţă de aproape 20 de ani în presa scrisă, dar şi în televiziune. Aventura din lumea presei a început ca o pasiune nebună pentru sport, în general şi pentru fotbal, în special. Când încă eram pe băncile facultăţii am intrat prima oară în redacţia ziarului ProSport şi nu am mai plecat de acolo decât după ani buni. Abia în 2007 am decis să spun adio presei scrise şi să încerc să desluşesc tainele televiziunii. Tot de sport, bineînţeles. După aproape un an la Telesport, am început o nouă aventură de lungă durată la GSPTV. După şase ani grei, aventura din presa sportivă s-a oprit brusc. Am explorat pentru aproape un an şi jumătate mondenul, la Antena Stars, apoi am avut o scurtă aventură în online, la ştiripesurse.ro. După un an de zile în televiziune, la Digi24, am început aventura la capital.ro, unde sunt şi astăzi. După cum bine v-aţi dat seama, sportul, dar în special fotbalul sunt marile mele pasiuni. De pe această listă nu poate lipsi nici eterna politică, cu controversele acesteia.
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.




