Ministerul Justiţiei, EXECUTAT SILIT de magistraţi

Ministerul Justiţiei, EXECUTAT SILIT de magistraţi
Publicat de CAPITAL la 5 august 2013, 12:47

Un grup de judecători de la Curtea de Apel execută silit instituţia de stat pentru de datorie de aproximativ 887.000 de lei din drepturi salariale restante

Şase judecători de la Curtea de Apel Bucureşti execută silit Ministerul Justiţiei pentru drepturi salariale restante, anunţă avocatura.com. Reprezentanţii MJ sunt obligaţi la plata tuturor drepturilor salariale restante ca urmare a unei decizii irevocabile pronunţate de Curtea de Apel Bucureşti la data de 23.06.2009 în dosarul 2563/2/2009(1951/2009). Ministerul Justitiei a refuzat plata către debitori, aşa că magistraţii au solicitat punerea în executare silită a hotărârilor judecătoreşti, încuviinţate prin Încheierea pronunţată la data de 20.06.2012 de Judecătoria Sectorului 5 şi prin Încheierea pronunţată la data de 9.07.2012 de Judecătoria Sectorului 4.

Informații articol
Etichete:
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.