VIDEO: Un american a folosit roaba pentru plata unor taxe de 14.000 de dolari în monezi

VIDEO: Un american a folosit roaba pentru plata unor taxe de 14.000 de dolari în monezi
Publicat de CAPITAL la 19 ianuarie 2013, 15:49

Ajutat de economiile nepoților săi, Larrz Gasper și-a plătit taxele pe proprietate cu mărunțiș. Toate, în valoare de 14.000 de dolari.

Gasper a strâns banii de la familie și prieteni, a împachetat monedele în fișicuri și a intrat în biroul de taxe cu o roabă de bani.

În septembrie anul trecut, un american din Utah a avut o ieșire similară. Jason Robert a plătit o taxă medicală de 25 de dolari cu 2.500 de penny (cea mia mică subdiviziune a dolarului). Ulterior a fost amendat cu 140 de dolari pentru conduită neadecvată.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/KOhyk9qrLn4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

SURSA: Huffington Post

Informații articol
Etichete:
Publicat în: Arhiva
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.