CEO de la InterContinental, dat afară pentru că a minţit în CV
Directorul executiv al diviziei Asia Pacific al grupului hotelier InterContinental si-a dat demisia, dupa ce a iesit la iveala ca mintise grosolan in CV la angajare pe postul de top-mangement.
Patrick Imbardelli a mintit in CV ca ar fi absolvit un MBA la Cornell University (SUA) si facultatea de managament din cadrul Universitatii Victoria (Australia). La o privire mai atenta a departamentului de resurse umane, Imbardelli nu absolvise nicio facultate, insa participase la cursurile instit
Directorul executiv al diviziei Asia Pacific al grupului hotelier InterContinental si-a dat demisia, dupa ce a iesit la iveala ca mintise grosolan in CV la angajare pe postul de top-mangement.
Patrick Imbardelli a mintit in CV ca ar fi absolvit un MBA la Cornell University (SUA) si facultatea de managament din cadrul Universitatii Victoria (Australia). La o privire mai atenta a departamentului de resurse umane, Imbardelli nu absolvise nicio facultate, insa participase la cursurile institutiilor de invatamant mentionate.
"In lumea business-ului, acuratetea CV-ului este vitala atat pentru angajat cat si pentru angajator. CV-ul este o adevarata institutie, care reprezinta fundamentul increderii intr-o relatie de de business”, se arata in comunicatul InterContinental.
Imbardelli avea 20 de ani de experienta in industria hoteliera si mai lucrase in cadrul Hilton International si Hyatt Corporation.
Sursa: Guardian
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





