Vestea dimineții despre Delia Matache! Anunțul a fost făcut chiar de mama ei
Sursă: Instagram
Mama artistei a făcut dezvăluiri despre Delia și familia sa chiar înainte de perioada sărbătorilor. Gina Matache a mărturisit că cel mai mare cadou în perioada sărbătorilor este acela că pot fi împreună la masă, ceea ce se întâmplă destul de rar.
Delia și Răzvan Munteanu formează unul dintre cele mai solide cupluri din showbiz-ul românesc. Gina Matache, mama artistei a făcut o serie de dezvăluiri mai puțin cunoscute despre Delia și despre familia sa.
Cadoul cel mare este că sunt împreună
„Noroc cu Delia care ne ia de păr și ne adună pe toți și noroc cu spațiul ei generos. La ea acasă ne-am întâlnit, fiecare și-a primit cadoul. Cei mici cu veselia lor, noi astea mai coapte pe la bucătărie, așa a trecut ziua.
Fiecare a luat ceea ce a considerat, cadoul cel mai mare este că suntem cu toții în jurul mesei pentru că se întâmplă foarte rar, adică doar de două ori pe an, Crăciun și Paște. Am încercat să facem un obicei din asta, foarte rar se întâmplă să nu fim toți, de când sunt copiii, suntem toți”, a declarat Gina Matache la Antena Stars, potrivit Spynews.
Nu vrem să o încărcăm cu problemele noastre
Mama Deliei a avut probleme de sănătate în ultima vreme, dar artista i-a fost mereu alături. Ea a spus că acum este bine cu sănătatea și a mărturisit că artista este mereu grijulie cu ei în această privință. Gina Matache a precizat că sprijinul este reciproc pentru că nu vor să o încarce pe delia cu probleme și multe lucruri ea nu le cunoaște.
„Cred că bine (n.r. – sănătatea), nu știu de azi pe mâine ce se mai întâmplă, dar sunt bine. Delia a fost lângă noi și operațiile pe afară, ea le-a susținut și nu ne lasă. În continuare ne face abonamente pe la clinicile private și ne sună să ne întrebe dacă am fost. Îmi amintesc când era mică și trebuia să mergem cu ea la clinică și acum cum s-au inversat locurile.
E un copil foarte atent și generos. Ne sprijinim reciproc și ea are nevoie de noi să o susținem. Nu vrem să o încărcăm cu problemele noastre, multe lucruri ea nu le știe.
Doar ce nu ai să ascunzi, află. Răzvan o ajută tare mult, n-am văzut așa soț grijuliu, care știe și programul la care trebuie să plece de acasă, o ajută foarte mult și noi cum putem”, a declarat Gina Matache la Antena Stars.
Am venit la Capital în vara anului 2019, fiind prima mea experiență ca jurnalist după ce am lucrat oarecum de cealaltă parte a baricadei, în monitorizarea presei, mai bine de 8 ani. Înainte de a intra în presă, am lucrat o scurtă perioadă de timp în proiectare în Autocad pentru construcții civile și industriale. Am fost și sunt pasionat de tehnologie, precum și de ultimele trend-uri din acest domeniu. M-a fascinat întotdeauna și am avut norocul să fiu într-o generație care a beneficiat din plin de ea și putut vedea exact ce impact, pozitiv sau negativ, poate avea asupra lumii.
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





