Ultima oră! Dezastru total pentru Kovesi! A fost pusă sub control judiciar! S-a terminat: ce INTERDICȚIE a primit
Laura Codruța Kovesi are probleme mari. Anul acesta a fost cercetată disciplinar deja de patru ori, iar acum este inclupată în mai multe dosare. Astăzi a fost pusă și sub control judiciar și are interdicție să mai vorbească de acum cu presa. Totuși ea a ales să dea declarații imediat ce a ieșit de la audieri.
Laura Codruța Kovesi a pus pusă sub control judiciar de Secția de Investigare a Infracțiunilor din Justiție. „Știți că sunt rezistentă”, a spus aceasta. Mai mult decât ea a subliniat că este convinsă că toate acuzațiile care i-au fost aduse se vor dovedi a fi false. Întrebată dacă va renunța la candidatura sa pentru funcția de procuror european, aceasta a spus că s-a înscris singură în competiție și a dovedit că este cel mai bun procuror din Europa.
„Am dovedit că am fost prima, am dovedit că întrunesc toate condițiile pentru a ocupa această funcție. Este evident că tot ceea ce mi se întâmplă acum are legătură cu candidatura mea. Sunt zilnic zeci de știri false. Nu reșesc să răspund la toate”, a spus fosta șefă a DNA.
Kovesi a spus că acum e terorizată tocmai pentru că și-a făcut treaba foarte bine și cum unii vor să fure în liniște.
Citește și Cutremur în Guvern! Petrea Daea DEMIS! Lista miniștrilor care vor părăsi cabinetul Dăncilă (SURSE)
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.






Comentariile sunt închise.
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.