Șoc total la ProTV! O celebră prezentatoare se retrage. Cine îi ia locul
Șoc total la ProTV! S-a produs o schimbare de proporții la una dintre cele mai urmărite emisiuni ale postului. O cunoscută prezentatoare se retrage. S-a aflat și cine îi va lua locul.
Schimbare importantă la una dintre cele mai importante emisiuni de la ProTV. Adela Popescu a făcut anunțul momentului! Prezentatoarea TV a mărturisit că este însărcinată pentru a treia oară, chiar în direct, în emisiunea „Vorbește Lumea”. S-a aflat și cine îi va lua locul.
Adela Popescu s-a retras de la ProTV
Adela Popescu și soțul ei, Radu Vâlcan, au deja doi copii, pe Alexandru, născut în 2016, și Andrei, născut în 2018. Iar acum… urmează să vină pe lume un nou membru al familiei.
„Vreau să fac un anunț. O să avem un nepoțel! Așa se zice, nu? Bine, recunosc, sunt însărcinată cu al treilea copil. Nu mai țin minte cine a fost prima persoană care și-a dat seama, cred că o tocmai colegii de la Pro TV. Producătoarea emisiunii mi-a spus „cred că ești gravidă”. E lumina aia aparte”, a spus Adela Popescu, în direct la PRO TV.
Cine o va înlocui pe Adela Popescu
S-a aflat și cine îi va lua locul Adelei Popescu. Aceasta a mărturisit că va intra în concediu prenatal, de teamă să nu se infecteze cu COVID-19 și să pună sarcina în pericol.
Cea care îi va lua locul este chiar Lora, care ne va întâmpina de săptămâna viitoare, de la ora 10:30, de luni până vineri. În plus, nu este pentru prima dată când Lora îi ține locul Adelei Popescu.
Momentul în care Adela i-a predat ștafeta Lorei a fost extrem de emoționant, iar cele două nu și-au putut stăpâni lacrimile. „Pentru că este o perioadă destul de dificilă, am hotărât să mă retrag. A fost o decizie foarte greu de luat, m-am gândit foarte mult la ce e de făcut. Pentru că avem aproape familia, părinții care sunt mai expuși și sunt în grupa de risc. Cred că este un risc pe care nu trebuie să mi-l asum. Ce am în burtică e mult mai important și pot să renunț la cel mai frumos loc de muncă pe care-l am”, a spus Adela Popescu.
Anunțul Lorei despre noua postură
„Am primit invitația cu bucurie și entuziasm! Refacem gașca și abia aștept să vă invadez diminețile, din nou, cu energie bună, să râd la glumele lui Cove, chiar și la alea vechi, să-mi beau cafeaua în această familie frumoasă de la care am învățat atât de multe și căreia acum am mai mult timp să-i dedic. Vorbește Lumea că ne așteaptă o frumoasă călătorie în acest nou sezon. Mi-a fost dor!”, a spus Lora.
Numele meu este Zamfirescu Ionuţ Gabriel. Am o experienţă de aproape 20 de ani în presa scrisă, dar şi în televiziune. Aventura din lumea presei a început ca o pasiune nebună pentru sport, în general şi pentru fotbal, în special. Când încă eram pe băncile facultăţii am intrat prima oară în redacţia ziarului ProSport şi nu am mai plecat de acolo decât după ani buni. Abia în 2007 am decis să spun adio presei scrise şi să încerc să desluşesc tainele televiziunii. Tot de sport, bineînţeles. După aproape un an la Telesport, am început o nouă aventură de lungă durată la GSPTV. După şase ani grei, aventura din presa sportivă s-a oprit brusc. Am explorat pentru aproape un an şi jumătate mondenul, la Antena Stars, apoi am avut o scurtă aventură în online, la ştiripesurse.ro. După un an de zile în televiziune, la Digi24, am început aventura la capital.ro, unde sunt şi astăzi. După cum bine v-aţi dat seama, sportul, dar în special fotbalul sunt marile mele pasiuni. De pe această listă nu poate lipsi nici eterna politică, cu controversele acesteia.
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





