Un bilet de avion București-Verona poate fi achiziționat cu prețuri pornind de la 96 de lei pe segment, cu taxele incluse.
De asemenea, din vară, frecvența zborurilor București – Milano va crește de la 9 la 14, Veneția de la 7 la 11, București-Madrid și București-Dortmund vor fi operate zilnic (în prezent sunt 5 zboruri pe săptămână), iar cursele către Bari ve vor dubla (de la 2 la 4 pe săptămână). Va fi adăugat un zbor în plus pe ruta București-Torino, Catania, Forli și Pisa.

Potrivit oficialilor Wizz Air, anul acesta, sunt estimați a fi transportați 2,5 milioane de pasageri din România către destinații europene. ”La nivel local, am creat 3.000 de locuri de muncă direct și indirect”, spune Joszef Varadi, CEO Wizz Air, mențonând că pe bazele din România au fost alocate zece aeronave a căror investiție se ridică la jumătate de miliard de euro.