Șocant! Pe ce aruncă aproape 1,2 milioane euro șefii aeroportului Henri Coandă

Șocant! Pe ce aruncă aproape 1,2 milioane euro șefii aeroportului Henri Coandă
Publicat de Ştefan Etveş la 26 octombrie 2018, 13:14

Compania Națională Aeroporturi București a finalizat contractul pentru licitația privind serviciile de amenajare și întreținere a spațiiilor verzi exterioare și a plantelor naturale din interior.

Potrivit unui anunț publicat pe SEAP, compania Romprest a câștigat licitația pentru serviciile de amenajare și  întreținere a spațiiilor verzi exterioare și a plantelor natulare din interior, punctul de lucru Aeroportul Henri Coană, valoarea contractului fiind de 1,18 milioane euro, fără TVA. Firma Romprest se va ocupa de amenajarea și întreținerea de spatii verzi, elagaj de arbori și tunderea gardurilor vii, servicii de ierbicidare, aranjamente florale, arbori , plante, bulbi de flori, arbști, diverse tipuri de îngrașăminte, pesticide. CNAB a organizat licitație electronică, criteriul de atribuire a fost prețul cel mai scăzut.

Termenul de valabile este de 24 luni, contractul nu poate fi subcontractat și este finanțat cu bani de le buget.

Informații articol
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.