Se încing spiritele în PSD: Dăncilă răspunde acuzațiilor aduse de Carmen Dan

Se încing spiritele în PSD: Dăncilă răspunde acuzațiilor aduse de Carmen Dan
Publicat de Andrei Apostol la 15 iulie 2019, 12:48

Carmen Dan și-a anunțat demisia din funcția de ministru de Interne, nu înainte însă de a lansa mai multe acuzații la adresa direcției de acțiune îmbrățișată în ultima perioadă de conducerea partidului.

Fiind direct vizată de acuzațiile ministrului demisionar al Internelor, Viorica Dăncilă a răspuns rapid, declarând că, cel mai probabil, Carmen Dan este dezinformată.

Astfel, premierul a declarat luni, la Parlament, cu privire la acuzațiile lui Carmen Dan, că aceasta este dezinformată și că partidul nu cedează în fața lui Iohannis.

„Dna Carmen cred că este dezinformată, dacă a făcut această declarație. Niciodată PSD nu va ceda presiunilor președintelui”, a spus Dăncilă.

Informații articol
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.