Probleme la TAROM! Programul de zbor este dat peste cap. Sute de pasageri sunt afectați

Probleme la TAROM! Programul de zbor este dat peste cap. Sute de pasageri sunt afectați
Publicat de Valentina Drăgoi la 15 ianuarie 2020, 17:25

Vești proaste pentru cei care călătoresc cu avionul. Se pare că au apărut probleme în programul de zbor al companiei aeriene TAROM. Sunt afectați sute de pasageri care au biletele cumpărate. Compania le recomanda totodată pasagerilor să verifice situaţia zborului lor.

Se pare că din cauza condiţiilor meteo nefavorabile”, programul de zbor al TAROMa fost afectat şi va fi şi în prima parte a zilei de joi.

„Dragi pasageri, din cauza condiţiilor meteo nefavorabile, programul de zbor a fost afectat şi probabil va fi şi în prima parte a zilei de mâine. Vă asigurăm că depunem toate eforturile pentru a minimiza disconfortul creat şi pentru a reveni la normal cât mai repede posibil. Vă mulţumim pentru înţelegere şi vă reamintim că prioritatea noastră este să oferim călătorii sigure”, arată un anunţ postat de companie pe contul de Facebook.

De asemenea, Compania Naţională Aeroporturi Bucureşti (CNAB) a anunţat marţi că traficul pe aeroporturile din Bucureşti se desfăşoara normal, în condiţii de vizibilitate redusă. Compania preciza că avioanele au înregistrat întârzieri la decolare, în general de 30-40 minute, dar şi la aterizare, din cauza ceţii.

„Din cauza ceţii şi a operaţiunilor de degivrare s-au înregistrat întârzieri la decolare, în general de 30-40 minute, dar şi la aterizare. Este posibil ca, din cauza vizibilităţii reduse, unii operatori aerieni să ia decizia anularii unor curse”, arată marţi CNAB într-un comunicat.

Informații articol
Despre autor
Valentina Drăgoi

Totul a început la 17 ani când am început facultatea de Psihosociologie. Mi-am dorit întotdeauna să le ofer celor din jur o claritate mai mare a lucrurilor care îi înconjoară, însă odată cu finalizarea studiilor mi-am dat seama că nu mă pot adresa unui număr atât de mare de persoane. Tocmai din acest motiv, am început programul de masterat din cadrul Facultății de Jurnalism, specializarea Managementul Instituțiilor Mass-media, loc unde am învățat cum să mă adresez unui număr mai mare de persoane și totodată cum să mă fac și auzită. Primul meu job a fost în cadrul publicației România Liberă, unde am lucrat în perioada programului de master timp de doi ani de zile. Aici m-am putut dezvolta, am putut scrie articole psihologice și nu numai. A fost ce mi-am dorit până la un momendat. A urmat apoi agenția de presă PS NEWS, iar în final am ajuns la Capital, un loc unde, spre deosebire de celelalte publicații pot fi abordate mai multe subiecte, de la mondene, lifestyle, până la politică și economică, lucru care mi-a lărgit orizonturile. Mă consider o persoană activă și dornică de noutate. Una dintre cele mai mari pasiuni ale mele este Kiteboarding-ul, un sport care antrenează atât psihicul cât și fizicul, un sport care mă ajută să creez să mă inspir și de asemenea, îmi dă vibrația pozitivă de care am nevoie. Pe lângă sporturile acvatice, am o pasiune și pentru domeniul auto, motiv pentru care, cele mai multe vacanțe din copilărie le-am petrecut în atelierul tatălui meu, învățând și ajutându-l cu tot ce avea nevoie. Viața însă, mi-a pregătit alte surprize plăcute.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.